Коментарів немає

«Поверхи, поверхи, поверхи – це життя моє … :)» або як вибрати поверх майбутньої квартири

«Вирішили купити квартиру, але не знаємо який вибрати поверх ..
Спочатку здавалося, зважитися буде просто, але не тут-то було …
Що можете порадити ??»

З такими питаннями у продажу нерухомості доводиться стикатися досить часто. І скільки людей – стільки думок. Одні вважають нижні і верхні поверхи таким собі «неліквідом». Інші ж бачать в них відмінні можливості як для відпочинку, так і для бізнесу… Однозначно, в даному питанні ні в якому разі не можна користуватися стереотипними порадами сусідів, але виключно індивідуальними потребами. І радою фахівця :). Давайте ж спробуємо розібратися.

Звичайно ж, найбільшою популярністю користуються середні поверхи. У старих п’ятиповерхівках, наприклад, перевагу зазвичай віддають 3-му поверху, який розташований на однаковій відстані від неприємного запаху підвалу і протікаючого даху. Чутність вулиці істотно нижче, поломка ліфта – не критична, можна спати при відкритих вікнах, не боячись укусів комарів, а в разі екстреної ситуації – бути впевненим у порятунку.

Мінусами 1 поверху однозначно вважаються:

  • Планування – як правило, на перших поверхах не передбачені балкони і лоджії.
  • Фізичні умови – висока вологість, низький рівень освітлення і температури, різні шуми – грюкання дверима під’їзду і машин, звуки сигналізації (особливо в нічний час).
  • Безпека і вид з вікна – щоб уберегтися від злодіїв, доводиться встановлювати решітки, які псують вигляд. Також він може закриватися високими кущами або деревами.
  • Конфіденційність – деякі ніяково почуваються при цікавих поглядах перехожих.
  • Підвал – близьке розташування може сприяти появі в квартирах комах, гризунів, вогкості і грибка на стінах.

Не особливо звикли цінувати і останній поверх. Раніше таке розташування квартири взагалі однозначно вважалося «мінусом». Однак в більшості випадків це залежить від типу будинку. У «хрущовках», наприклад, безумовно, є цілий ряд недоліків, проте в сучасних висотках розташування на верхніх поверхах є перевагою. Знаходяться там, як правило, дворівневі «пентхауси», ці квартири є видовими і коштують чимало.

Купівля квартири – продумане рішення, яке повинно здійснюватися з обов’язковою оглядкою на особливості всієї родини. Вибираючи поверх для проживання, обов’язково варто врахувати побажання всіх майбутніх мешканців: і їх вік, і стан здоров’я, і ​​індивідуальні особливості. Тільки після цього, оцінивши всі плюси і мінуси, здійснювати покупку квартири, яка припаде до душі.

Отже, доцільність покупки першого поверху з’являється, якщо:

  • Квартира планується використовуватися під бізнес;
  • в сім’ї є інваліди;
  • в родині є люди похилого віку, яким просто важко пересуватися;
  • є або очікуються малюки;
  • є домашні тварини, які потребують вигулу;
  • присутній елементарний страх висоти.

Варто розглянути покупку останнього поверху, якщо:

  • вид з вікон дійсно хороший;
  • є потенційна можливість приватизувати (або хоча б використовувати) техповерх або горище;
  • є бажання (або необхідність!) за порадою медиків і для підтримки в тонусі серцево-судинної системи при сидячому способі життя змушувати себе хоча б ходити по сходах пішки 🙂

Квартира на 3-8 поверхах – «середньо-ідеальний» варіант, позбавлений як недоліків, так і переваг поверхів нижнього і верхнього, – однозначно кращий вибір для всіх інших випадків.

І останнє: вибираючи квартиру, не забудьте звернутися за допомогою до фахівців АН «АРЕАЛ» – і живіть комфортно і щасливо на будь-якому поверсі!

Автор:

Зоя Ільницька,
сертифікований ріелтор,
Член Асоціації Фахівців
з нерухомості України (АФНУ)

Коментарі (0)